Kapela

BOOTERS je česká kapela, založená v roce 2011. Styl je kombinací crossoveru, grunge, hard rocku  a popu s českými texty. Staví na výrazném zpěvu, na dravosti kytary a úderné rytmice. Kapela hraje v klasické rockové sestavě: zpěv, kytara, basa a bicí.

BOOTERS mají za sebou koncerty po klubech i festivalech v celé ČR. Zahráli si mimo jiné po boku kapel jako jsou Uriah Heep, Dymytry, Arakain, Škwor, Vilém Čok, Krucipüsk, Abraxas, Miloš Dodo Doležal, Michal Pavlíček a další.

V roce 2013 se BOOTERS dohodli na spolupráci s producentem Milošem Dodo Doležalem a v jeho studiu Hacienda natočili svoje první CD album s názvem „SOFIE“.

BOOTERS (2011-2017) hráli v sestavě: Martin Šára (zpěv), David Strnad a Jiří Stárek (kytary), Martin Donát (basa), Vašek Machurka (bicí). S kapelou spolupracovala jako host zpěvačka Tereza Hálová.

BOOTERS přispěli na 150.000ks charitativní album „Srdci blíž“, na kterém se podíleli mj. také Petra Janů, Lešek Semelka, Petr Kolář, Václav Noid Bárta, Jana Kratochvílová …Milým hostem BOOTERS  v bonusové vánoční skladbě „Slzy v závějích“ je na tomto albu basový virtuóz Miloš Doležal jr. 

V roce 2015 odehráli BOOTERS jako předkapela Dymytry turné Psy-Core a zahráli na festivalech jako jsou Masters Of Rock, Rock of Sadská a dalších.

V roce 2016 odehráli BOOTERS společně s kapelou MODESTY PRIDE klubové turné Ritual Tour a vystoupili na festivalech (Masters Of Rock, Basinfirefest a dalších).

Na začátku roku 2017 dochází v BOOTERS ke změně v sestavě. BOOTERS pokračují ve čtyřech se zpěvákem Martinem Šárou, kytaristou Davidem Strnadem a s novým basistou Romanem Freislebenem a novým bubeníkem Jonem Millerem.

BOOTERS natačí své druhé studiové CD v Haciendě v produkci Miloše Dodo Doležala.