
KAPELA
BOOTERS je česká kapela, založená v roce 2011. Styl je kombinací crossoveru, grunge, hard rocku a popu s českými texty. Staví na výrazném zpěvu, na dravosti kytary a úderné rytmice. Kapela hraje v klasické rockové sestavě: zpěv, kytara, basa a bicí.
BOOTERS mají za sebou koncerty po klubech i festivalech v celé ČR. Zahráli si mimo jiné po boku kapel jako jsou Uriah Heep, Dymytry, Arakain, Škwor, Vilém Čok, Krucipüsk, Abraxas, Miloš Dodo Doležal, Michal Pavlíček a další.
V roce 2013 natočili svoje první CD album s názvem „SOFIE“.
BOOTERS přispěli na 150.000ks charitativní album „Srdci blíž“, na kterém se podíleli mj. také Petra Janů, Lešek Semelka, Petr Kolář, Václav Noid Bárta, Jana Kratochvílová
V roce 2015 odehráli BOOTERS jako předkapela Dymytry turné Psy-Core a zahráli na festivalech jako jsou Masters Of Rock, Rock of Sadská a dalších. V roce 2016 odehráli BOOTERS společně s kapelou MODESTY PRIDE klubové turné Ritual Tour a vystoupili na festivalech (Masters Of Rock, Basinfirefest a dalších).
BOOTERS začali hrát v sestavě: Martin Šára (zpěv), David Strnad a Jiří Stárek (kytary), Martin Donát (basa), Vašek Machurka (bicí). S kapelou spolupracovala jako host zpěvačka Tereza Hálová. Na začátku roku 2017 dochází v BOOTERS ke změně v sestavě. BOOTERS pokračují ve čtyřech se zpěvákem Martinem Šárou, kytaristou Davidem Strnadem a s novým basistou Romanem Freislebenem. Krátce působí v kapele bubeník Jon Miller. Po něm nastupuje jako host bubeník Petr Švihlík z Modesty&Pride.
V prosinci 2017 nastupuje do BOOTERS nový stálý bubeník Vašek Oškrdal. BOOTERS hostují na jaře 2018 s Komunálem na turné kapely DOGA HARDWERK 30 let. Po letních festivalech na podzim 2018 vystupují BOOTERS na turné Apage Satanas s ARAKAIN. S Dymytry a Arakain jsou plánované společné koncerty i na rok 2019.
Martin Šára, zpěv
Od malička chtěl být zpěvákem. V kapele se věnuje tvorbě textů a občas i jejich zhudebnění. Mezi jeho pěvecké vzory patří Myles Kennedy (Alter Bridge), Chris Cornell (Audioslave…), Chester Bennington (Linkin Park).
Na střední škole založil společně s Martinem Donátem kapelu Prapodivná společnost, do které posléze nastoupil i Jirka Stárek. Úspěšné studentské hudební roky strávil v opojení fanoušků a fanynek.
Jídlo: maso, rajčata, sladký
Pití: Pivo – hlavně menší pivovary, kvalitní sypaný čaj
Net: Youtube com: pop-rock hudba, Na stojáka
Filmy: Útěk z věznice Shawshank, Pelíšky, Samotáři
Knížky: Jo Nesbo Harry Hole …
Zážitek: Jakýkoliv živý koncert s atmosférou a energií
Nástroje: mikrofon a hlasifky
Muzika: Alter Bridge, Mallory knox, U2, Audioslave, Lenny Kravitz, Aerosmith, Pearl Jam, Muse, Linkin Park, Billy Talent, Placebo,…
David Strnad, kytara
Vystudoval lidušku na piano a potom si koupil svoji první elektrickou kytaru. Začal hrát společně se spolužáky na gymnáziu první pecky od Kaťáků, Kissáků a dalších.
Na univerzitě potkal David Filipa Moldana a ten ho přizval do metalové kapely Torr (1983-1984). Tam David strávil krásné období plné chlastu a legrace s Otou Herešem, (Michalem Jakubův), Jirkou Sochanem a Filipem. V roce 1988 David potkává spolužáka Karla Vavřínka a nastupuje do undergroundové formace Půl Tváře. Pak ale znovu zavolá touha po tvrdém rocku a David zakládá spolu s Petrem Humlem, Vaškem Machurkou a Martinem Hanyšem Red Nails. S Red Nails hraje David skoro 4 roky, pak ale všem do života vstoupí business a časové problémy a tak se kapela zastavuje. Na jaře 2011 přichází nabídka od kamaráda a spoluhráče Vaška Machurky na spolupráci v rámci projektu COZNÍMÁŠ, který se ovšem po dohodě všech muzikantů v kapele uzavírá a vzniká nový projekt, kapela Booters.
Jídlo: saláty, oříšky, Milka, hovězí od paní Hrabánkové
Piti: všechno nealko mimo mléka
Net: ebay, HC, SM a Wikipedie
Filmy: Vzpomínky na Afriku, Podraz, Nedotknutelní, Zánik samoty Berhoff, Údolí včel
Knížky: Řeka bohů, biografie, cestopisy
Zážitek: akcelerace, cestování, koncerty
Nástroje: kytary: Kramer Baretta, Kramer Pacer Deluxe, Dean V, Hamer Standard, Marshall, TC Electornics
Muzika: Pink Floyd, Dave Matthews Band, Peter Gabriel, Joe Cocker, Ozzy Osbourne, Nick Cave, Michal Pavlíček, Abraxas a asi 10.000 dalších
Roman Freisleben, baskytara
S muzikou se potkává v 17 jako DJ. Po dvou letech ježdění se soundsystemem dochází k názoru že přehrávání tvorby jiných ho moc netankuje. Do toho přichází Cypress Hill s deskou Skull & Bones (ještě na MC) a tam objevuje, že kytara je možná cesta. Prodává Gramce a kupuje elektrickou kytaru. Následuje stylový skok od Hip Hopu k Metalu a zároveň první kapela Diphteria (jako vokalista). První koncerty, zkoušení v garáži… A zároveň si o pauzách půjčuje baskytaru. Po pár minutách má jasno, kytara a kombo jdou z domu a přichází první Baskytara.
Následuje druhá a třetí kapela a je jasné že bude potřeba nějaké vedení. Dá na doporučení a začíná chodit na lekce u Marka Haruštiaka, který mu 4 roky dává do těla. Než Marek zmizí do Londýna, objevuje baskytary Vivian a definitivně propadá kouzlu bezpražce. Krátké období střídání učitelů ukončil Richard Scheufler. Pod jeho vedením se dostává na Mezinárodní Konzervatoř Praha. V lednu 2017 byl osloven kytaristou Davidem Strnadem a stává se novým členem kapely Booters.
Jídlo: všechno kromě pohanky a brokolice.
Pití: Jack Daniels, červené víno, pivo, černý čaj, voda … v tomto pořadí.
Net: dle potřeby, FB, BZ, bazar, nějaká ta basová fóra a kytaráři
Filmy: Johny Mnemonic, Trosečník, Mad Max 2, Duna, Predátor …
Knížky: moc nestíhám, ale když na to přijde JW Goethe – Faust a pak něco lehčího – Lovecraft, Kundera, Čapek, Kulhánek, King…
Zážitek: kdykoliv a kdekoliv
Nástroje: Vivian Glim HB 4 BSL Fretless, Vivian Tulip 5 Fretless, Vivian Glim SC500 MR, Vivian Superior J-Bass Fretless, Struny DR & Warwick Black Label
Muzika: RATM, Alain Caron, One Day as a Lion, BBNG, Cobham&Duke Band, Avishai Cohen, Conflux, Infectious Grooves, Kalandra, Rush, The Dead Weather, Dream Theatre…
Vašek Oškrdal, bicí
Jako dítě si zamiloval housle a získal díky nim i klasické hudební vzdělání. S nástupem plnoletosti housličky vyměnil za bicí artilerii a učil se hrát odposloucháváním svých oblíbených kapel, což mu jako hlavní (čti: jediná) forma cvičení vydrželo dodnes.
Stylově poletuje od rocku po death metal, zásadně nepoužívá triggery a neustále bubny přestavuje v marné snaze najít dokonalou kombinaci ergonomie, herních možností a přijatelné skladnosti nástroje.
Jídlo: mořské potvory, italská kuchyně, bramboráky od táty
Pití: ryzlink, tramín, vavřinecké, pivo, cokoliv co má v názvu „Glen“
Net: chronomag, battle.net, ebay
Filmy: animáky, vědeckofantastické kraviny, bondovky s Craigem, klasické úlety s Leslie Nielsenem
Knížky: cokoliv od Barkera, Forsytha. Amise, Hellera, Adamse a desítek dalších, literatura faktu
Zážitek: old school lan party, návštěva vinného sklípku u Karla v Mutěnicích
Bicí: bicí Pearl Masterworks, hardware Pearl, činely Meinl Byzance a MB20 (+20 let starý ride Raker – takové kovadliny se už dnes prostě nedělají!), paličky dle potřeby
Muzika: různé odrůdy rocku a metalu, od Akercocke, Alice in Chains a Alter Bridge, přes Disturbed, Exxplorer a Fear Factory, jakož i God Dethroned, Halforda a ICS Vortex, a také Panteru, Reweer a Savatage, až po Ugly Kid Joe, Vader, Wretched… a Zakka Wylde.