kapela-2

KAPELA

BOOTERS je česká kapela, založená v roce 2011. Styl je kombinací crossoveru, grunge, hard rocku  a popu s českými texty. Staví na výrazném zpěvu, na dravosti kytary a úderné rytmice. Kapela hraje v klasické rockové sestavě: zpěv, kytara, basa a bicí.

BOOTERS mají za sebou koncerty po klubech i festivalech v celé ČR. Zahráli si mimo jiné po boku kapel jako jsou Uriah Heep, Dymytry, Arakain, Škwor, Vilém Čok, Krucipüsk, Abraxas, Miloš Dodo Doležal, Michal Pavlíček a další.

V roce 2013 natočili svoje první CD album s názvem „SOFIE“.

BOOTERS přispěli na 150.000ks charitativní album „Srdci blíž“, na kterém se podíleli mj. také Petra Janů, Lešek Semelka, Petr Kolář, Václav Noid Bárta, Jana Kratochvílová

V roce 2015 odehráli BOOTERS jako předkapela Dymytry turné Psy-Core a zahráli na festivalech jako jsou Masters Of Rock, Rock of Sadská a dalších. V roce 2016 odehráli BOOTERS společně s kapelou MODESTY PRIDE klubové turné Ritual Tour a vystoupili na festivalech (Masters Of Rock, Basinfirefest a dalších).

BOOTERS začali hrát v sestavě: Martin Šára (zpěv), David Strnad a Jiří Stárek (kytary), Martin Donát (basa), Vašek Machurka (bicí). S kapelou spolupracovala jako host zpěvačka Tereza Hálová. Na začátku roku 2017 dochází v BOOTERS ke změně v sestavě. BOOTERS pokračují ve čtyřech se zpěvákem Martinem Šárou, kytaristou Davidem Strnadem a s novým basistou Romanem Freislebenem. Krátce působí v kapele bubeník Jon Miller. Po něm nastupuje jako host bubeník Petr Švihlík z Modesty&Pride.

BOOTERS natáčí své druhé studiové CD a jeho vydání plánují na září 2017.

Martin Šára, zpěv

Od malička chtěl být zpěvákem. V kapele se věnuje tvorbě textů a občas i jejich zhudebnění. Mezi jeho pěvecké vzory patří Myles Kennedy (Alter Bridge), Chris Cornell (Audioslave…).

 

Na střední škole založil společně s Martinem Donátem kapelu Prapodivná společnost, do které posléze nastoupil i Jirka Stárek. Úspěšné studentské hudební roky strávil v opojení fanoušků a fanynek.

Jídlo: maso, rajčata, sladký

Pití: Kozel 11, Svijany 11, kvalitní sypaný čaj

Net: Youtube com: pop-rock hudba, Na stojáka

Filmy: Útěk z věznice Shawshank, Pelíšky, Samotáři

Knížky: Jo Nesbo Harry Hole …

Zážitek: Jakýkoliv živý koncert s atmosférou a energií

Nástroje: mikrofon a hlasifky

Muzika: Alter Bridge, Mallory knox, U2, Audioslave,  Lenny Kravitz, Aerosmith, Pearl Jam, Muse, Billy Talent, Placebo…

David Strnad, kytara

Vystudoval lidušku na piano a potom si koupil svoji první elektrickou kytaru. Začal hrát společně se spolužáky na gymnáziu první pecky od Kaťáků, Kissáků a dalších.

 

Na univerzitě potkal David Filipa Moldana a ten ho přizval do metalové kapely Torr (1983-1984). Tam David strávil krásné období plné chlastu a legrace s Otou Herešem, (Michalem Jakubův), Jirkou Sochanem a Filipem.  V roce 1988 David potkává spolužáka Karla Vavřínka a nastupuje do undergroundové formace Půl Tváře. Pak ale znovu zavolá touha po tvrdém rocku a David zakládá spolu s Petrem Humlem, Vaškem Machurkou a Martinem Hanyšem Red Nails. S Red Nails hraje David skoro 4 roky, pak ale všem do života vstoupí business a časové problémy a tak se kapela zastavuje. Na jaře 2011 přichází nabídka od kamaráda a spoluhráče Vaška Machurky na spolupráci v rámci projektu COZNÍMÁŠ, který se ovšem po dohodě všech muzikantů v kapele uzavírá a vzniká nový projekt, kapela Booters.

 

Jídlo: saláty, oříšky, Milka, hovězí od paní Hrabánkové

Piti: všechno nealko mimo mléka

Net: ebay, HC, SM a Wikipedie

Filmy: Vzpomínky na Afriku, Podraz, Nedotknutelní, Zánik samoty Berhoff, Údolí včel

Knížky: Řeka bohů, biografie, cestopisy

Zážitek: akcelerace, cestování, koncerty

Nástroje: kytary:  Kramer Baretta,  Kramer Pacer Deluxe, Dean V, Hamer Standard, Marshall, TC Electornics

Muzika: Pink Floyd, Dave Matthews Band, Peter Gabriel, Joe Cocker, Ozzy Osbourne, Nick Cave, Michal Pavlíček, Abraxas a asi 10.000 dalších

Roman Freisleben, baskytara

S muzikou se potkává v 17 jako DJ. Po dvou letech ježdění se soundsystemem dochází k názoru že přehrávání tvorby jiných ho moc netankuje. Do toho přichází Cypress Hill s deskou Skull & Bones (ještě na MC) a tam objevuje, že kytara je možná cesta. Prodává Gramce a kupuje elektrickou kytaru. Následuje stylový skok od Hip Hopu k Metalu a zároveň první kapela Diphteria (jako vokalista). První koncerty, zkoušení v garáži… A zároveň si o pauzách půjčuje baskytaru. Po pár minutách má jasno, kytara a kombo jdou z domu a přichází první Baskytara.

 

Následuje druhá a třetí kapela a je jasné že bude potřeba nějaké vedení. Dá na doporučení a začíná chodit na lekce u Marka Haruštiaka, který mu 4 roky dává do těla. Než Marek zmizí do Londýna, objevuje baskytary Vivian a definitivně propadá kouzlu bezpražce. Krátké období střídání učitelů ukončil Richard Scheufler. Pod jeho vedením se dostává na Mezinárodní Konzervatoř Praha. V lednu 2017 byl osloven kytaristou Davidem Strnadem a stává se novým členem kapely Booters.

 

Jídlo: všechno kromě pohanky a brokolice.

Pití: Jack Daniels, červené víno, pivo, černý čaj, voda … v tomto pořadí.

Net: dle potřeby, FB, BZ, bazar, nějaká ta basová fóra a kytaráři

Filmy: Johny Mnemonic, Trosečník, Mad Max 2, Duna, Predátor …

Knížky: moc nestíhám, ale když na to přijde JW Goethe – Faust a pak něco lehčího – Lovecraft, Kundera, Čapek, Kulhánek, King…

Zážitek: kdykoliv a kdekoliv

Nástroje: Vivian Glim HB 4 BSL Fretless, Vivian Tulip 5 Fretless, Vivian Glim SC500 MR, Vivian Superior J-Bass  Fretless, Struny DR & Warwick Black Label

Muzika: RATM, Alain Caron, One Day as a Lion, BBNG, Cobham&Duke Band, Avishai Cohen, Conflux, Infectious Grooves, Kalandra, Rush, The Dead Weather, Dream Theatre…

Petr Švihlík j.h., bicí

S muzikou začínám v deváté třídě základní školy, kdy jsme se nadchli s dalšími třemi spolužáky, rodiče jsme ukecali k nákupu nejlevnějších možných nástrojů a tím tehdy začala historie metalové kapely Modesty & Pride.

 

Záhy se k nám přidal ještě bratr jednoho z nás. Takto jsme hráli celých 9 let, než jsme v létě 2016 činnost kapely, alespoň pro tuto chvíli, pozastavili.
Rok jsem si jen tak pohrával sám nebo s kytaristou na zkušebně. V červenci mě David (známe se z dřívějšího společného koncertování) mě oslovil na výpomoc do kapely Booters a jakožto dobrák od kosti,
kterému přeci jen zvuk nazvučených bicích chyběl, jsem nabídku přijal.

Jídlo:od svíčkové, přes kachnu, po dobrej steak .. ale sežeru skoro vše ..

Pití: pivo, Jägr, voda, džus ..

Net: různě, co se hodí i nehodí ..

Filmy: komedie, akční, mysteriozní ..

Knížky: výhradně a jen návody na bicí a činely :-)

Zážitek:se musí zažít!

Bicí: Tama

Muzika: většinou tvrdá, odrůdy metalu – od Meshuggah, Whitechapel, přes Kiuas, Epica, Eluveitie, po AC/DC atd..

PŮVODNÍ ČLENOVÉ

Jirka Stařena Stárek, kytara (2011-2017)

Martin Donát, baskytara (2011-2017)

Vašek Machurka, bicí (2011-2017)