KAPELA
BOOTERS je česká kapela, založená v roce 2011. Styl je kombinací crossoveru, grunge, hard rocku a popu s českými texty. Staví na výrazném zpěvu, na dravosti kytary a úderné rytmice. Kapela hraje v klasické rockové sestavě: zpěv, kytara, basa a bicí.
BOOTERS mají za sebou koncerty po klubech i festivalech v celé ČR. Zahráli si mimo jiné po boku kapel jako jsou Uriah Heep, Dymytry, Arakain, Škwor, Vilém Čok, Krucipüsk, Abraxas, Miloš Dodo Doležal, Michal Pavlíček a další.
V roce 2013 natočili svoje první CD album s názvem „SOFIE“.
BOOTERS přispěli na 150.000ks charitativní album „Srdci blíž“, na kterém se podíleli mj. také Petra Janů, Lešek Semelka, Petr Kolář, Václav Noid Bárta, Jana Kratochvílová
V roce 2015 odehráli BOOTERS jako předkapela Dymytry turné Psy-Core a zahráli na festivalech jako jsou Masters Of Rock, Rock of Sadská a dalších. V roce 2016 odehráli BOOTERS společně s kapelou MODESTY PRIDE klubové turné Ritual Tour a vystoupili na festivalech (Masters Of Rock, Basinfirefest a dalších).
BOOTERS začali hrát v sestavě: Martin Šára (zpěv), David Strnad a Jiří Stárek (kytary), Martin Donát (basa), Vašek Machurka (bicí). S kapelou spolupracovala jako host zpěvačka Tereza Hálová. Na začátku roku 2017 dochází v BOOTERS ke změně v sestavě. BOOTERS pokračují ve čtyřech se zpěvákem Martinem Šárou, kytaristou Davidem Strnadem a s novým basistou Romanem Freislebenem. Krátce působí v kapele bubeník Jon Miller. Po něm nastupuje jako host bubeník Petr Švihlík z Modesty&Pride.
V prosinci 2017 nastupuje do BOOTERS nový stálý bubeník Vašek Oškrdal. BOOTERS hostují na jaře 2018 s Komunálem na turné kapely DOGA HARDWERK 30 let. Po letních festivalech na podzim 2018 vystupují BOOTERS na turné Apage Satanas s ARAKAIN.
Po úspěšném koncertování v roce 2018 jako hosté ARAKAINU následuje v roce 2019 kratší hostování na dvou koncetech Dymytry v rámci „S nadějí Tour“, dále letní účast na festivalech : Masters of rock, Toužim a Rock of Sadská. Pak přichází podzim 2019 a opět hostování na koncertech ARAKAINU. V listopadu poté dva koncerty před německou kapelou Hämatom a na závěr roku vystoupení na akustickém koncertě jako hosté Dogy v Praze. Po roce 2020 kdy vše přerušila epidemie se Booters vrací s novou energií a v roce 2021 připravují vydání nového alba s názvem Múzy a můry. Jako pilotní singl pak vychází song Utíkám. https://www.youtube.com/watch?v=VVodqhfIbcM
Martin Šára, zpěv
Od malička chtěl být zpěvákem. V kapele se věnuje tvorbě textů a občas i jejich zhudebnění. Mezi jeho pěvecké vzory patří Myles Kennedy (Alter Bridge), Chris Cornell (Audioslave…), Chester Bennington (Linkin Park).
Na střední škole založil společně s Martinem Donátem kapelu Prapodivná společnost, do které posléze nastoupil i Jirka Stárek. Úspěšné studentské hudební roky strávil v opojení fanoušků a fanynek.
Jídlo: maso, rajčata, sladký
Pití: Pivo – Plzeň , Litovel a hlavně menší pivovary, kvalitní sypaný čaj
Net: Youtube com: pop-rock hudba, Na stojáka
Filmy: Útěk z věznice Shawshank, Jason Bourne, Pulp Fiction, Sin City a mnoho dalších
Knížky: Jo Nesbo Harry Hole …
Zážitek: Jakýkoliv živý koncert s atmosférou a energií
Nástroje: mikrofon a hlasifky
Muzika: Alter Bridge, Mallory knox, U2, Audioslave, Lenny Kravitz, Aerosmith, Pearl Jam, Muse, Linkin Park, Billy Talent, Placebo,…
David Strnad, kytara
Vystudoval lidušku na piano a potom si koupil svoji první elektrickou kytaru. Začal hrát společně se spolužáky na gymnáziu první pecky od Kaťáků, Kissáků a dalších.
Na univerzitě potkal David Filipa Moldana a ten ho přizval do metalové kapely Torr (1983-1984). Tam David strávil krásné období plné chlastu a legrace s Otou Herešem, (Michalem Jakubův), Jirkou Sochanem a Filipem. V roce 1988 David potkává spolužáka Karla Vavřínka a nastupuje do undergroundové formace Půl Tváře. Pak ale znovu zavolá touha po tvrdém rocku a David zakládá spolu s Petrem Humlem, Vaškem Machurkou a Martinem Hanyšem Red Nails. S Red Nails hraje David skoro 4 roky, pak ale všem do života vstoupí business a časové problémy a tak se kapela zastavuje. Na jaře 2011 přichází nabídka od kamaráda a spoluhráče Vaška Machurky na spolupráci v rámci projektu COZNÍMÁŠ, který se ovšem po dohodě všech muzikantů v kapele uzavírá a vzniká nový projekt, kapela Booters.
Jídlo: saláty, oříšky, Milka, hovězí od paní Hrabánkové
Piti: všechno nealko mimo mléka
Net: ebay, HC, SM a Wikipedie
Filmy: Vzpomínky na Afriku, Podraz, Nedotknutelní, Zánik samoty Berhoff, Údolí včel
Knížky: Řeka bohů, biografie, cestopisy
Zážitek: akcelerace, cestování, koncerty
Nástroje: kytary: Kramer Baretta, Kramer Pacer Deluxe, Dean V, Hamer Standard, Marshall, TC Electornics
Muzika: Pink Floyd, Dave Matthews Band, Peter Gabriel, Joe Cocker, Ozzy Osbourne, Nick Cave, Michal Pavlíček, Abraxas a asi 10.000 dalších
Tibor Kliment alias Tibi Rocker, baskytara
Slovenský hudobník a svetobežník strážiaci si svoje súkromie, narodený v ČSSR v stredoslovenskom kraji v meste Banská Bystrica. Adolescenciu a prvé hudobné kroky absolvoval na ĽŠ-U vo Valaskej neďaleko mesta Brezno, ktoré leží na juh od Nízkych Tatier a na sever od Slovenského Rudohoria. Pôsobil v mnohých amatérskych, poloprofi či profi hudobných formáciách nielen na Slovensku ale i v zahraničí (napr:United Kingdom, Canada či Ireland). Z osobných a hlavne etických dôvodov neuvádza žiadne názvy skupín v ktorých pôsobil. Hlavným dôvodom je aby neurazil kolegov na ktorých si v tomto CV nedokázal pre časový odstup spomenúť.
Jídlo: Klasický nevyberavý priemerný európsky gurmán. Pri jedle má spôsoby: „Nemľaská, nemá vetry ani negrgá.“
Nápoje: Jack Daniels, Big Beat, Cider pear – Kopparberg, Vodka Amundsen, Pivu začal holdovať až v CZ pred 5 rokmi. Po rautoch je to vychladené plnotučné 3,6% mlieko (Pilos alebo Madeta).
NET: „Áno, bez mučenia priznávam ,že tiež ako Vy čo momentálne čítate tieto riadky, trpím čiastočnou digitálnou demenciou“.
FILMY: Dances with Wolves, Easy Riders a Hair (M. Forman) plus stovky ďalších.
KNIHY: Catch-22, Literatúra fucktu, The influence of Nietzsche on Freud’s ideas, taktiež beletria.
ZÁŽITEK: Vždy neuveriteľne silný keď mám svoju basgitaru na ramenách.
NÁSTROJE: Sandberg, Warwick, Gallien Krueger.
MUZIKA: Od folklóru cez Vážnu hudbu, Rock, Alternatívu až po Jazzz experiment sa ničomu nebránim. Zatiaľ nerozumiem a nechápem čo je Techno Music.
Adolf „Baude“ Vitáček, bicí
Od 6 do 15let chodil na LŠU ve Voršilské ulici, obor violoncello k paní profesorce Svobodové. Působil v dechovém orchestru Lidové školy umění, ovšem hrál na bicí. A tady to všechno začalo. Od 15 do 18 chodil na lidovou konzervatoř k prof. M. Kymplovi.
Áda svým bubnováním a občasnými vokály obohatil ve druhé polovině 80. a v první polovině 90.let hudbu mnoha populárních punkových a rockových kapel. Bubnoval v několika uskupeních najednou a prožíval velmi pestré období. Působil ve skupinách Plexis, F.A.S., Wanastovi vjecy, krátce i ve skupině Visací zámek, dále v kapelách Původní Bureš, Explose, Doktor triceratops a v roce 2010 založil vlastní skupinu A.V. Band.
Dále působil v kapelách S.F.I. , I.P.B a také ve skupině Moped, kde působí dodnes. S Booters se znal již od roku 2013, kdy společně s A.V. Bandem odehrají několik koncertů. Do kapely přichází na začátku roku 2022 a doplňuje tak kapelu do kompletního složení.
Jídlo: Dršťková polívka
Pití: Pivo
NET: Nijak zvlášť
Knihy: od David Lynch
Filmy: War II
Muzika: Všechna dobrá
Nástroje: Bubny