kapela-2

KAPELA

BOOTERS je česká kapela, založená v roce 2011. Styl je kombinací crossoveru, grunge, hard rocku  a popu s českými texty. Staví na výrazném zpěvu, na dravosti kytary a úderné rytmice. Kapela hraje v klasické rockové sestavě: zpěv, kytara, basa a bicí.

BOOTERS mají za sebou koncerty po klubech i festivalech v celé ČR. Zahráli si mimo jiné po boku kapel jako jsou Uriah Heep, Dymytry, Arakain, Škwor, Vilém Čok, Krucipüsk, Abraxas, Miloš Dodo Doležal, Michal Pavlíček a další.

V roce 2013 natočili svoje první CD album s názvem „SOFIE“.

BOOTERS přispěli na 150.000ks charitativní album „Srdci blíž“, na kterém se podíleli mj. také Petra Janů, Lešek Semelka, Petr Kolář, Václav Noid Bárta, Jana Kratochvílová

V roce 2015 odehráli BOOTERS jako předkapela Dymytry turné Psy-Core a zahráli na festivalech jako jsou Masters Of Rock, Rock of Sadská a dalších. V roce 2016 odehráli BOOTERS společně s kapelou MODESTY PRIDE klubové turné Ritual Tour a vystoupili na festivalech (Masters Of Rock, Basinfirefest a dalších).

BOOTERS začali hrát v sestavě: Martin Šára (zpěv), David Strnad a Jiří Stárek (kytary), Martin Donát (basa), Vašek Machurka (bicí). S kapelou spolupracovala jako host zpěvačka Tereza Hálová. Na začátku roku 2017 dochází v BOOTERS ke změně v sestavě. BOOTERS pokračují ve čtyřech se zpěvákem Martinem Šárou, kytaristou Davidem Strnadem a s novým basistou Romanem Freislebenem. Krátce působí v kapele bubeník Jon Miller. Po něm nastupuje jako host bubeník Petr Švihlík z Modesty&Pride.

BOOTERS natočili a vydali své druhé studiové CD pod názvem „Na jeden den, na jednu noc“  v  září 2017.

V prosinci 2017 nastupuje do BOOTERS nový stálý bubeník Vašek Oškrdal. BOOTERS hostují na jaře 2018 s Komunálem na turné kapely DOGA HARDWERK 30 let. Po letních festivalech na podzim 2018 vystupují BOOTERS na turné Apage Satanas s ARAKAIN.

Po úspěšném koncertování v roce 2018 jako hosté ARAKAINU následuje v roce 2019 kratší hostování na dvou koncetech Dymytry v rámci „S nadějí Tour“, dále letní účast na festivalech : Masters of rock, Toužim a Rock of Sadská. Pak přichází podzim 2019 a opět hostování na koncertech ARAKAINU. V listopadu poté dva koncerty před německou kapelou Hämatom a na závěr roku vystoupení na akustickém koncertě jako hosté Dogy v Praze. Po roce 2020 kdy vše přerušila epidemie se Booters vrací s novou energií a v roce 2021 připravují vydání nového alba s názvem Múzy a můry. Jako pilotní singl pak vychází song Utíkám. https://www.youtube.com/watch?v=VVodqhfIbcM

Martin Šára, zpěv

Od malička chtěl být zpěvákem. V kapele se věnuje tvorbě textů a občas i jejich zhudebnění. Mezi jeho pěvecké vzory patří Myles Kennedy (Alter Bridge), Chris Cornell (Audioslave…), Chester Bennington (Linkin Park).

Na střední škole založil společně s Martinem Donátem kapelu Prapodivná společnost, do které posléze nastoupil i Jirka Stárek. Úspěšné studentské hudební roky strávil v opojení fanoušků a fanynek.

Jídlo: maso, rajčata, sladký

Pití: Pivo – Plzeň , Litovel  a hlavně menší pivovary, kvalitní sypaný čaj

Net: Youtube com: pop-rock hudba, Na stojáka

Filmy: Útěk z věznice Shawshank, Jason Bourne, Pulp Fiction, Sin City a mnoho dalších

Knížky: Jo Nesbo Harry Hole …

Zážitek: Jakýkoliv živý koncert s atmosférou a energií

Nástroje: mikrofon a hlasifky

Muzika: Alter Bridge, Mallory knox, U2, Audioslave,  Lenny Kravitz, Aerosmith, Pearl Jam, Muse, Linkin Park, Billy Talent, Placebo,…

David Strnad, kytara

Vystudoval lidušku na piano a potom si koupil svoji první elektrickou kytaru. Začal hrát společně se spolužáky na gymnáziu první pecky od Kaťáků, Kissáků a dalších.

 

Na univerzitě potkal David Filipa Moldana a ten ho přizval do metalové kapely Torr (1983-1984). Tam David strávil krásné období plné chlastu a legrace s Otou Herešem, (Michalem Jakubův), Jirkou Sochanem a Filipem.  V roce 1988 David potkává spolužáka Karla Vavřínka a nastupuje do undergroundové formace Půl Tváře. Pak ale znovu zavolá touha po tvrdém rocku a David zakládá spolu s Petrem Humlem, Vaškem Machurkou a Martinem Hanyšem Red Nails. S Red Nails hraje David skoro 4 roky, pak ale všem do života vstoupí business a časové problémy a tak se kapela zastavuje. Na jaře 2011 přichází nabídka od kamaráda a spoluhráče Vaška Machurky na spolupráci v rámci projektu COZNÍMÁŠ, který se ovšem po dohodě všech muzikantů v kapele uzavírá a vzniká nový projekt, kapela Booters.

 

Jídlo: saláty, oříšky, Milka, hovězí od paní Hrabánkové

Piti: všechno nealko mimo mléka

Net: ebay, HC, SM a Wikipedie

Filmy: Vzpomínky na Afriku, Podraz, Nedotknutelní, Zánik samoty Berhoff, Údolí včel

Knížky: Řeka bohů, biografie, cestopisy

Zážitek: akcelerace, cestování, koncerty

Nástroje: kytary:  Kramer Baretta,  Kramer Pacer Deluxe, Dean V, Hamer Standard, Marshall, TC Electornics

Muzika: Pink Floyd, Dave Matthews Band, Peter Gabriel, Joe Cocker, Ozzy Osbourne, Nick Cave, Michal Pavlíček, Abraxas a asi 10.000 dalších

Tibor Kliment alias Tibi Rocker, baskytara

Slovenský hudobník a svetobežník strážiaci si svoje súkromie, narodený v ČSSR v stredoslovenskom kraji v meste Banská Bystrica. Adolescenciu a prvé hudobné kroky absolvoval na ĽŠ-U vo Valaskej neďaleko mesta Brezno, ktoré leží na juh od Nízkych Tatier a na sever od Slovenského Rudohoria. Pôsobil v mnohých amatérskych, poloprofi či profi hudobných formáciách nielen na Slovensku ale i v zahraničí (napr:United Kingdom, Canada či Ireland). Z osobných a hlavne etických dôvodov neuvádza žiadne názvy skupín v ktorých pôsobil. Hlavným dôvodom je aby neurazil kolegov na ktorých si v tomto CV nedokázal pre časový odstup spomenúť.

Jídlo: Klasický nevyberavý priemerný európsky gurmán. Pri jedle má spôsoby: „Nemľaská, nemá vetry ani negrgá.“

Nápoje: Jack Daniels, Big Beat, Cider pear – Kopparberg, Vodka Amundsen, Pivu začal holdovať až v CZ pred 5 rokmi. Po rautoch je to vychladené plnotučné 3,6% mlieko (Pilos alebo Madeta).

NET: „Áno, bez mučenia priznávam ,že tiež ako Vy čo momentálne čítate tieto riadky, trpím čiastočnou digitálnou demenciou“.

FILMY: Dances with Wolves, Easy Riders a Hair (M. Forman) plus stovky ďalších.

KNIHY: Catch-22, Literatúra fucktu, The influence of Nietzsche on Freud’s ideas, taktiež beletria.

ZÁŽITEK: Vždy neuveriteľne silný keď mám svoju basgitaru na ramenách.

NÁSTROJE: Sandberg, Warwick, Gallien Krueger.

MUZIKA: Od folklóru cez Vážnu hudbu, Rock, Alternatívu až po Jazzz experiment sa ničomu nebránim. Zatiaľ nerozumiem a nechápem čo je Techno Music.

Adolf  „Baude“ Vitáček, bicí

Od 6 do 15let chodil na LŠU ve Voršilské ulici, obor violoncello k paní profesorce Svobodové. Působil v dechovém orchestru Lidové školy umění, ovšem hrál na bicí. A tady to všechno začalo. Od 15 do 18 chodil na lidovou konzervatoř k prof. M. Kymplovi.

Áda svým bubnováním a občasnými vokály obohatil ve druhé polovině 80. a v první polovině 90.let hudbu mnoha populárních punkových a rockových kapel. Bubnoval v několika uskupeních najednou a prožíval velmi pestré období. Působil ve skupinách Plexis, F.A.S., Wanastovi vjecy, krátce i ve skupině Visací zámek, dále v kapelách Původní Bureš, Explose, Doktor triceratops a v roce 2010 založil vlastní skupinu A.V. Band.

 

Dále působil v kapelách S.F.I. , I.P.B a také ve skupině Moped, kde působí dodnes. S Booters se znal již od roku 2013, kdy společně s A.V. Bandem odehrají několik koncertů. Do kapely přichází na začátku roku 2022 a doplňuje tak kapelu do kompletního složení.

Jídlo: Dršťková polívka

Pití: Pivo

NET: Nijak zvlášť

Knihy: od David Lynch

Filmy: War II

Muzika: Všechna dobrá

Nástroje: Bubny

DŘÍVĚJŠÍ  ČLENOVÉ

Jirka Stařena Stárek, kytara (2011-2017)

Roman Freisleben, baskytara (2017-2021)

Martin Donát, baskytara (2011-2017)

Vašek Oškrdal, bicí (2017-2021)

Vašek Machurka, bicí (2011-2017)